Şifre Kombinasyon Deneme Programı

Teknolojinin gelişmişlik düzeyi arttıkça aynı zamanda hayatımızda bilgisayarın yeri daha büyük bir hal almaktadır. Bununla birlikte bilgisayar ile yapılan işler daha da büyük boyutlara ulaşmaya başlamıştır. Bilgisayar bu denli hayatımıza girdikçe tabi ki güvenlik olguları da meydana gelmektedir. Bilgisayarların, kişisel verilerin, internet üzerinde kişisel hesapların güvende olması için şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda şifrelerin kırılması ve şifre kombinasyonu denemeleri için programlar oluşturulmuştur. Özellikle birkaç şifre kombinasyonu deneme programı oldukça işlevsel programlardır.

Brutus şifre kombinasyon deneme programı, dünya çapında en fazla tercih edilen programların başında gelmektedir. Ücretsiz program olan Brutus, sadece Windows sistemlerine yönelik oluşturulmuştur ve 2000 yılında kullanıma sunulmuştur.

Wfuzz programı, brute force desteği ile şifre kırmayı sağlayan web uygulaması niteliğindedir. Ayrıca bu web uygulaması dizin, servlet ve komut dosyası bulmak için de son derece işlevseldir.

John The Ripper şifre kombinasyon deneme programı; Linux, Unix ve MAS OS için uyarlanmış bir programdır. Yeni çıkan Windows sürümlerine de uyumlu olan bu program, güvenlik seviyesi zayıf şifreleri de anında algılamaktadır.

Bir Yorum Gir...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir