Tarayıcı Virüsü Temizleme 2019

Tarayıcılarınıza bulaşan virüsler çoğu zaman güvenliği tehdit eden kötü amaçlı yazılımlardır. Dolayısıyla da tarayıcınıza virüs girdiğini gördüğünüzde ya da böyle ir şüpheye düştüğünüzde mutlaka zaman kaybetmeden gereğini yapmanız bilgisayarınız ve kişiler verileriniz için önemli olacaktır. Bu durumda direk tarayıcıya bulana kötü amaçlı yazılımı bilgisayarınızdan şu adımları takip ederek kaldırabilirsiniz;

Başlat menüsünden denetim masasına gidin.

Programlar kısmına girin ve “Programlar ve Özellikler” sekmesine tıklayın.

Önünüze açılan pencerede karşınıza bilgisayarınızda yüklü olan programların tüm listesi çıkacaktır. Bu listeden reklam yazılımlarını yani tarayıcınıza giren virüsleri seçerek bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.

Bu işlemler sırasında bazen yazılımın gerçek adıyla tarayıcınızda yazna adı aynı görünmeyebilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız program listenizde gördüğünüz tüm yabancı programları kaldırmanız en doğrusu olacaktır.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra ya da hiç program kaldırma işlemlerine girmeden anti virüs programı ile bilgisayarınızı ayrıntılı olarak taramaya alıp tarayıcınıza bulaşan virüsleri tamamen bertaraf edebilirsiniz.

Yapabileceğiniz bir diğer işlem ise tarayıcı sıfırlamaktır. Dilerseniz kullandığınız tarayıcınızın tüm geçmişini ve ayarlarını sıfırlayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir Yorum Gir...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir