Windows Old Silme Resimli Anlatım

Windows old dosyası eski işletim sisteminizin dosyalarını içinde bulunduran bir sistem klasörüdür. Önceki işletim sisteminize dönüş yapmayacaksanız Windows old dosyasını düşünmeden silebilirsiniz. Windows old dosyasını silmek için uzun bir zamana ya da bir programa ihtiyacınız yoktur. Birkaç adımda Windows old dosyanızı kolaylıkla ve hızlı bir şekilde silebilir, böylece bilgisayarınızın C diskinde büyük bir yer de açmış olursunuz.Çünkü eski sürüm bilgisayarınızda otomatik olarak silinmektedir ancak buna rağmen eski sistemin kalıntıları bilgisayarınızda kalacaktır ve el ile bu dosya kalıntılarını silmeniz gerekecektir.

Windows old dosyasını silmek için;

Bilgisayarınızın arama bölümüne “Disk temizleme” yazabilirsiniz ya da Bilgisayarım klasörüne gidip C diskine ulaşabilirsiniz.

C diskinin simgesine sağa tıklayıp “Özellikler” kısmına girdiğinizde çıkan seçenekler arasında “Diski Temizle” seçeneğini seçin.

Disk Temizleme ekranına geldiğinizde ekranda “Sistem Dosyalarını Temizle” ikonuna tıklayın.

Bu ekranda karşınızda çıkan sekmelerden birisi de “Sistem Dosyalarını Temizle” olacaktır. Bu ikonu seçebilir ya da üstte gördüğünüz tüm dosyaları teker teker seçebilirsiniz.

Seçimi tamamladıktan sonra “Dosyaları Sil” dediğinizde windos old dosyanız tamamen silinecektir.

Bir Yorum Gir...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir